SIA "Forevers", kas ierindojas starp lielākajiem gaļas pārstrādes uzņēmumiem Latvijā, īsteno vienu no ambiciozākajiem projektiem, kas saņēmis ALTUM aizdevumu ar kapitāla atlaidi biznesa procesu digitalizācijai. Tā ietvaros strādāts pie 13 mazākiem, bet saistītiem projektiem, kas rezultātā ir ļāvuši salāgot jaunākās paaudzes iekārtas ar programmatūru un tādējādi modernizēt uzņēmuma iekšējo IT infrastruktūru un automatizēt ražošanu.
Vērtēt un analizēt
"Iztērējām daudz laika, lai projektam sagatavotos," Valērijs stāsta un norāda, ka digitalizācija uzņēmumā netiek uztverta kā mūsdienu modes parādība, kurai sekot, bet kā stratēģisks rīks, caur kuru skatīties uz savu biznesu, lai paaugstinātu tā efektivitāti un konkurētspēju. Tas savukārt nozīmē līdz sīkākajai detaļai aptvert visus projekta izstrādes un ieviešanas posmus un visas iesaistītās puses: pašu uzņēmumu, piesaistītos ārpakalpojuma konsultantus, EDIC ekspertus un tehniskos piegādātājus.
"Bizness ir pirmajā vietā, un gribam sasniegt atbilstošu rezultātu. Simulējām, kā darbosies iekārtas un kāda būs sistēmu funkcionalitāte, vērtējām, kā to harmoniski iekļaut kopējā kompānijas izaugsmē un kāda būs sasaiste ar pētniecības un attīstības aktivitātēm, analizējām, kad tas viss varētu atmaksāties. Pievērsām lielu uzmanību arī tehniskajiem piegādātājiem - pētījām, piemēram, cik ilgi viņi ir tirgū, kāds ir apgrozījums, kā arī kāda ir vadības struktūra. Nākamgad varēsim analizēt projekta praktiskos sasniegumus , taču jau tagad redzam, ka mums būs labāki rezultāti, nekā sākotnēji plānojām," tā Valērijs.
Pieņemt kļūdas un būt elastīgiem
Rūpīgai plāna izveidei gan seko svarīga piebilde - pat labā plānā ir nepieciešams koriģēt savus soļus un būt elastīgiem, ņemot vērā apkārtējos politiskos, ekonomiskos un uzņēmuma iekšējos apstākļus. Kā norāda Valērijs, "ir būtiski izdarīt mājasdarbu un mācīties no katra projekta. Neatkarīgi no tā, cik veiksmīgs projekts šķiet, vienmēr pastāv iespēja uzlabot tā realizāciju nākotnē". Un tajā brīdī pieļautās kļūdas vairs nav kaut kas, par ko kaunēties, tās pārtop par ceļu, kas jāiziet un jāizanalizē, lai sasniegtu rezultātu.
Dot atbildību apkārtējiem
Sarunas noslēgumā Valērija ceļa vārdi uzņēmumiem, kas vēlas digitalizēties, ir daudzpusīgi: domāt un strādāt ar digitalizācijas instrumentiem uzņēmuma attīstībai. Papildus: nepārtraukti redzēt virzienu, kurp doties tālāk.
"Aktīvi izmantojām projektu vadību, precīzi formulējām atbildības zonas, piesaistījām atbildīgos speciālistus," Valērijs iezīmē darītos darbus, pie ceļa vārdiem pievienojot vēl papildus niansi: ar savu pieeju projektu vadībai un digitalizācijas vīziju aizraut apkārtējos cilvēkus - gan darbiniekus, gan no ārpuses piesaistītos speciālistus.
Dienas beigās tas ļauj uz projektu skatīties krietni plašākā kontekstā.
Vairāk par pieejamo atbalstu: https://dih.lv/lv/musu-pakalpojumi/grantu-programma-altum
Rakstu finansē Eiropas Savienība un Eiropas Savienība - NextGenerationEU. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus. Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija.